پیام سلامتی
در هر مكان و به هر شكلی كه می‌توانيد به فعاليت بدنی بپردازيد. اين فعاليت‌های پراكنده فرصتی مناسب برای حفظ و ارتقای سطح سلامتی شماست.
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 2815199
بازديدکنندگان امروز: 3801
کل بازديدکنندگان: 21777509
بازديدکنندگان آنلاين: 3
زمان بارگزاري صفحه: 0.4219 ثانيه
اخبار > درمان رایگان بیش از 1000 نفر در بیمارستان سیار عاشقان ولایت مستقر در جمکران


  چاپ        ارسال به دوست

درمان رایگان بیش از 1000 نفر در بیمارستان سیار عاشقان ولایت مستقر در جمکران

 

در ایام نیمه شعبان بیش از 1000 نفر با مراجعه به بیمارستان سیار عاشقان ولایت در جمکران به صورت رایگان درمان شدند.
به گزارش خبرنگار وب دا از قم،
رئیس کمیته بهداشت و دروان و امور امدادی ستاد اعیاد شعبانیه با بیان اینکه نخستین بیمارستان سیار استان که با هدف ارائه خدمات درمانی مناسب به زائران و مسافران از 13 لغایت 16 تیر در محدوده درب شماره دو جمکران برپا بود گفت: در این مدت 1032 نفر با مراجعه به این بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.
دکتر سید شمس الدین حجازی انجام 6 مورد احیا قلبی و تنفسی و 68  مورد بخيه و پانسمان/34 مورد گچگيري و آتل / 105 مورد آزمایش/ 95 مورد انجام راديولوژي/ 74 مورد نوار قلب و ارائه خدمات مامایی به 68 نفر را جمله اقدامات درمانی انجام شده در این بیمارستان برشمرد و افزود: در این مدت 192 نفر از مراجعه کنندگان به این بیمارستان بستری که 22 آنها جهت مراقبت های ویژه به بخش ICU  بیمارستان منتقل و 24 بیمار نیز به سایر بیمارستانهای سطح شهر اعزام شدند.
وی فضای این بیمارستان و اطراف آنرا سه هزار و 500 متر مربع اعلام کرد و گفت: بیمارستان صحرایی عاشقان ولایت شامل ۱۱ کانکس و ۱۱ چادر امدادی بزرگ است که بصورت شبکه ای و از طریق راهروها به هم مرتبط می شوند.
دکتر حجازی با بیان اینکه تمام بخشهای تخصصی اولیه یک بیمارستان از جمله آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، اتاق عمل سرپایی، بخش های بستری و سایر بخش ها در این بیمارستان سیار در نظر گرفته شده بود افزود: تعداد 100 تا 150 نیروی انسانی شامل پزشک عمومی و متخصص، کارشناس پرستاری، ماما و سایر نیروهای درمانی و پشتیبانی مورد نیاز در هرشیفت فعالیت داشتند.
رئیس کمیته بهداشت و درمان و امور امدادی ستاد نیمه شعبان با اشاره به اینکه راه اندازی بیمارستان سیار عاشقان ولایت در دومین سال متوالی تجربه ارزشمند در جهت بهره گیری از خدمات و امکانات موجود بود تصریح کرد: بیمارستان سیار موجب شد در اوج ترافیک محورهای منتهی به مسجد جمکران از انتقال مصدومان و مجروحان به مراکز درمانی سطح شهر جلوگیری و به بیماران خدمات مناسب تری ارائه شود.

 


١٣:٥٧ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩١    /    شماره : ٨٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٤٦خروج