پیام سلامتی
در هر مكان و به هر شكلی كه می‌توانيد به فعاليت بدنی بپردازيد. اين فعاليت‌های پراكنده فرصتی مناسب برای حفظ و ارتقای سطح سلامتی شماست.
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 2838978
بازديدکنندگان امروز: 1771
کل بازديدکنندگان: 22078606
بازديدکنندگان آنلاين: 2
زمان بارگزاري صفحه: 0.4219 ثانيه
اخبار > اولین کنگره ملی و نهمین کنگره کشوری دانشجویان علوم مدیریت و اقتصاد سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

اولین کنگره ملی و نهمین کنگره کشوری دانشجویان علوم مدیریت و اقتصاد سلامت

نیاز روزافزون جامعه به خدمات بهداشتی و درمانی وکاهش فزاینده منابع در اختیار، اداره علمی و اقتصادی مراکز درمانی را اجتناب ناپذیر ساخته است. از این رو تربیت و به کارگیری دانش آموختگان تحصیلکرده در رشته های علوم مدیریت و اقتصاد سلامت در جایگاه های کارشناسی و مدیریتی در سطوح مختلف نظام سلامت کشور یک الزام حتمی می باشد.

علی رغم پذیرش سالانه حدود 500 دانشجوی رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی در سراسر کشور و از طرفی فارغ التحصیل شدن همین تعداد دانشجو به طور سالانه در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا و همچنین اضافه شدن رشته های تخصصی از قبیل اقتصاد بهداشت، سیاست گذاری در سلامت و مدیریت بحران در نظام سلامت، متاسفانه به کارگیری دانش آموختگان تحصیلکرده در این رشته ها به قدر کافی صورت نگرفته است.

امروزه در فرآیند کنونی تربیت و به کارگیری دانش آموختگان این رشته ها، کمبود های جدی احساس می شود و به این دلیل سلسله همایش های کشوری دانشجویان مدیریت خدمات بهداشتی درمانی از سال 1381 آغاز شد و تا به اکنون هشتمین دوره آن برگزار شده است. در همین راستا اولین کنگره ملی و نهمین کنگره کشوری دانشجویان علوم مدیریت و اقتصاد سلامت  در تاریخ 10 الی 12 اردیبهشت ماه سال 1393 به میزبانی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  ایران برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این کنگره تبادل دانش و تجربیات دانشجویان، دانش آموختگان و مدیران عرصه سلامت در حوزه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت می باشد. امید است که در این گردهمایی بزرگ که با حضور متخصصین، اساتید، مسئولین سطح اول نظام سلامت کشور و دانشجویان و دانش آموختگان رشته های علوم مدیریت و اقتصاد سلامت برگزار خواهد گردید،  دستاورد هایی ارایه گردد که بتواند  جایگاه  رو به ترقی این رشته ها  را  روز به روز ارتقا بخشد .


١٢:١٦ - چهارشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٢    /    شماره : ١٤٦٩٦    /    تعداد نمایش : ٨٢٧٤خروج